Plac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk
609305535
bartymeo@o2.pl

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

Od kilku lat Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku, na kilkanaście dni zamienia się w stolicę kultury chrześcijańskiej. 

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej –  Rób to co kochasz”, bo o Nim mowa, to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. To wielkie święto wiary. Czas, kiedy pojawia się możliwość, by inaczej spojrzeć na Boga i świat Jego wartości, który nam proponuje. 

Każdego roku, zapraszani są znamienici goście, którzy podczas spotkań, koncertów, warsztatów, projekcji filmowych i sztuk teatralnych dzielą się swoimi pasjami, swoją wiarą i miłością do Boga. Każdego dnia Festiwalu ma także miejsce Eucharystia z okolicznościowym kazaniem. 

Na naszym Festiwalu  gościliśmy m.in.: Piotra Cyrwusa, Magdę Anioł, Małgorzatę Kożuchowską, TAU, ks. Jakuba Bartczaka,
ks.
Łukasza Piórkowskiego, Ireneusza Krosnego, Mate.O, Teatr Maska, Jaśka Melę, Szymona Hołownię, Krystiana Herbę, zespół Zapatrzeni.

Podczas festiwalu przewidziane są także zajęcia dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Jest to największe tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim, a także Archidiecezji Przemyskiej. 

Spotkania festiwalowe odbywają się w nowoczesnej, pięknej multimedialnej naszej auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku. Spotkanie są otwarte i darmowe. Obok głównych wydarzeń festiwalu akcjami towarzyszącymi są warsztaty (m.in. pisanie ikon, dziennikarskie, przyrodnicze, teatralne, etc.).